سلیمانی نیوز

Soleimani News

50 درصد از بیماران حاد تنفسی درصورت استمرار مشکل قطعی برق فوت می‌کنند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: تمامی بیمارستان های استان از جمله بیمارستان تامین اجتماعی مجهز به دستگاه اکسیژن ساژ هستند که نیازمند ژنراتورهای برق با ولتاژ بالا است، اگر مشکل قطعی برق رفع نشود ۵۰ درصد از بیمارانی که نیاز حاد به دستگاه های تنفسی دارند جان خود را از دست می دهند.

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، پیمان نامدار، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بعد از ظهر امروز(شنبه) در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا که در سالن اجتماعات شهید امامی استانداری  برگزار شد  با بیان این که، قطعی برق مهم ترین مشکل بیمارستان های استان است اظهار کرد: تمامی بیمارستان های استان از جمله بیمارستان تامین اجتماعی مجهز به دستگاه اکسیژن ساژ  هستند که نیازمند ژنراتور های برق با ولتاژ بالا است، اگر مشکل قطعی برق رفع نشود ۵۰ درصد از بیمارانی که نیاز حاد به دستگاه های تنفسی دارند جان خود را از دست می دهند.

نامدار در خصوص نگرانی ها در رابطه با انتخابات تصریح کرد: در حال حاضر اصلی ترین دغدغه ما در رابطه با انتخابات پیش رو است، مهمانی ها و تبلیغات در فضاهای مسقف از عواملی است که موجب گسترش روند صعودی در استان خواهد شد که اگر مسائل بهداشتی رعایت نشود دانشگاه علوم پزشکی مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین، در رابطه با نگرانی ها در خصوص متاسیون های آفریقایی و هندی در استان عنوان کرد: خوشبختانه تا به امروز هیچ ویروس جهش یافته آفریقایی و هندی در استان مشاهده نشده است ولی یکی از اصلی ترین نگرانی های فعلی دانشگاه علوم پزشکی  است.

نامدار در خصوص تعداد فوتی ها در هفته اخیر اظهار کرد : تعداد فوتی هادر هفته گذشته به عدد ۳۶ رسیده که آمار امیدوار کننده ای نسبت به هفته های اخیر است.

وی با اشاره به موفقیت های طرح شهید سلیمانی گفت: طرح شهید سلیمانی با کمک سپاه پاسداران و بسیج مستضعفین با تمام قوا در همکاری و هم افزایی با دانشگاه علوم پزشکی ادامه دارد که بازتاب آن در روند نزولی کرونا قابل مشاهده است.

روز های خوب در انتظار همه است