سلیمانی نیوز

Soleimani News

*عملیات برق آسای نیروهای صنعا در عمق سعودی

December 4, 2017 - Sanaa, Yemen - Yemeni Houthi rebel fighters shout slogans while patrolling a street near the residence of Yemen's former president Ali Abdullah Saleh in Sanaa, Yemen, . Houthi rebels announced, earlier in the day, the killing of former president Ali Abdullah Saleh. (Credit Image: © Hani Al-Ansi/DPA via ZUMA Press)

اداره اطلاع رسانی جنگی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن از عملیات برق آسایی که نیروهای صنعا در عمق سعودی انجام داده‌اند و ضمن تسلط بر ده‌ها موقعیت نظامی، تلفات سنگینی به ارتش سعودی وارد کردند، خبر دادند.

به گزارش گروه بین‌الملل سلیمانی نیوز به نقل از المسیره، نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در عملیاتی برق آسا در محور جیزان در عمق سعودی، ده‌ها منطقه را آزاد کردند و ضربات مهلکی به نیروهای ارتش سعودی و مزدوران سودانی و دیگر مزدوران  وارد کردند و آنها را درهم شکستند.

نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن خسارات و تلفات سنگینی به ارتش سعودی و مزدوران وابسته به آنها وارد کردند.

اداره اطلاع رسانی جنگی وابسته به ارتش و کمیته های مردمی از تسلط این نیروها بر بیش از 40 موقعیت در محور جیزان و سیطره کامل بر آنها در عملیاتی گسترده با مشارکت همه نیروها خبر داد.

ادامه درگیری میان مزدوران امارات و عربستان در یمن

منابع محلی در استان شبوه یمن از ادامه درگیری داخلی میان مزدوران امارات و عربستان در این استان خبر دادند و اعلام کردند که نیروهای شورای انتقالی وابسته به ابوظبی به نیروهای وابسته به ریاض حمله ور شده‌اند.

افراد مسلح قبایل منطقه «لقموش» وابسته به شورای انتقالی دست به حمله به نیروهای حزب «الاصلاح» زدند که نیروهای وابسته به «هادی» هم واکنش نشان دادند و خسارات زیادی به منازل وارد شده است.

تروریست‌های القاعده با چتر حمایتی ائتلاف سعودی در شرق یمن

فعالان شبکه‌های اجتماعی تصاویری از تروریست‌های القاعده سوار بر خودروها در خیابان‌های حضرموت در شرق یمن منتشر کردند.

فعالان شبکه های اجتماعی اعلام کردند که نیروهای ائتلاف سعودی به تروریست‌های القاعده برای حضور در «حضرموت» و «المهره » در شرق یمن کمک کرده‌اند تا خواسته‌های ائتلاف سعودی در شرق یمن را پیاده کنند.

این فعالان از استان‌های جنوبی یمن درباره استفاده از برگه القاعده برای هدف قرار دادن رهبران و شخصیت‌های مخالف حضور ائتلاف در المهره و حضرموت هشدار دادند.

بازدید استاندار مأرب از نیروها در جبهه های جنگ

«علی محمد طعیمان» استاندار مأرب در جریان بازدید از جبهه های جنگ در مأرب با رزمندگان یمنی دیدار کرد و از پیروزی های ارتش وکمیته های مردمی یمن در جبهه‌های مختلف مأرب تمجید کرد.

وی افزود: نشانه‌های پیروزی در افق دیده می‌شود. نبرد تا آزادی کامل استان و کشور از لوث اشغالگران ادامه دارد و ساکنان مأرب در پیشاپیش نیروهای آزادیبخش مناطق باقیمانده این استان قرار دارند به ویژه که از مصائب متجاوزان و اقدامات آنها علیه مأربی‌ها آگاه هستند.