سلیمانی نیوز

Soleimani News

مرگ در چند قدمی ۴ کوهنورد در ارتفاعات کوهستانی اتوبان تهران _ شمال

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران از وقوع حادثه برای ۴ کوهنورد در ارتفاعات کوهستانی اتوبان تهران _ شمال خبر داد و گفت: پس از یک عملیات ۵ ساعته آتش نشانان موفق به نجات این افراد شدند.

جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار شهری خبرگزاری فارس درباره وقوع حادثه برای ۴ کوهنورد در ارتفاعات کوهستانی اتوبان تازه تاسیس تهران_ شمال اظهار داشت: شب گذشته وقوع این حادثه بعد از تونل شماره ۱۶ از طریق سامانه ۱۲۵ به نیروهای آتش نشانی اطلاع داده شد.

 وی افزود: نیروهای آتش‌نشانی و گروه نجات کوهستان به همراه آتش نشانان مسیر تهران _ شمال به محل حادثه اعزام شدند که مشخص شد ۴ کوهنورد در حوالی روستای تالون در مسیر سخت صخره‌ای به دلیل تاریکی مطلق گرفتار شده‌اند.

 سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران خاطرنشان کرد: حوالی ساعت ۲ بامداد آتش نشانان به محل حادثه رسیدند و با استفاده از روش‌های ویژه تا ساعت ۵ صبح موفق به انتقال این ۴ کوهنورد به پایین ارتفاعات شدند.

 وی به کوهنوردان توصیه کرد هنگام کوهنوردی مسیرهای مناسب را انتخاب کنند و تجهیزات لازم را به همراه داشته باشند همچنین توجه داشته حضور لیدر یا بلد مسیر حرفه ای جهت انجام مسیرهای کوهنوردی به ویژه در مسیرهای سخت و صخره‌ای بسیار حائز اهمیت است.