سلیمانی نیوز

Soleimani News

*ژنرال برجسته صهیونیست:نیروی زمینی درمعرض فروپاشی است.

یک ژنرال برجسته صهیونیست با اشاره به ناکامی رژیم صهیونیستی در جنگ غزه اعلام کرد که این رژیم قادر به ورود به جنگ منطقه‌ای نیست.

به گزارش سلیمانی نیوز روزنامه صهیونیستی هاآرتص در مقاله‌ای به‌نقل از «اسحاق برک» ژنرال ذخیره در ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد، شکستی که اسرائیل در جریان تجاوزات اخیر علیه نوار غزه متحمل شد نشان می‌دهد که آماده ورود به جنگ منطقه‌ای نیست، ضمن اینکه نیروی زمینی ارتش اسرائیل در حال فروپاشی و انقراض است.

وی افزود، اسرائیلی‌ها در این ماه واقعیتی را تجربه کردند که سناریوی وحشت شرقی را تحقق بخشید که بر اساس آن، این نظریه که در هر جنگی با استفاده از نیروی هوایی می‌توان پیروز شد اشتباه است.

اسحاق برک در ادامه گفت، تلاش زیادی برای احیای این نظریه و مفهوم در عملیات اخیر، به‌ویژه از طریق ژنرال‌های بازنشسته ارتش که اغلب به‌عنوان تحلیل‌گر و کارشناس در کانالهای خبری حاضر می‌شوند صورت گرفت.

این افسر ذخیره در ارتش رژیم صهیونیستی در ادامه اظهار داشت، بیشتر جنگنده‌هایی که در عملیات علیه غزه مشارکت داشته ادعا کردند که زیرساخت‌های حماس و جهاد اسلامی را به‌شکل شبانه‌روزی نابود کرده‌اند، هزاران مهمات دقیق که بهای آنها به چندین میلیارد «شیکل» (واحد پول رژیم صهیونیستی) می‌رسد، هزینه کردند؛ اما با وجود این، نتوانستند جلوی شلیک موشک و خمپاره‌های فلسطینی‌ها را تا زمان اجرای آتش‌بس بگیرند. در تمام این مدت حماس و جهاد اسلامی به شلیک موشک و خمپاره‌های خود ادامه دادند؛ به‌گونه‌ای که انگار هیچ چیزی به آنها اصابت نکرده است و به‌نظر می‌رسد که آنها می‌توانستند برای یک مدت طولانی به این عملیات‌های خود ادامه دهند.