سلیمانی نیوز

Soleimani News

آمازون بجای دوربین ۷۰۰۰ دلاری سونی آلفا ۱، دو جعبه خالی برای خریداران ارسال کرد

زوج عکاسی یک دوربین «سونی آلفا۱» را با قیمت ۷ هزار دلار از آمازون سفارش دادند و در کمال تعجب با دو جعبه خالی دوربین مواجه شدند.

به گفته «بیل» و «کلی چیلز» در مصاحبه با شبکه دنور، آن‌ها دوربین سونی آلفا ۱ را به دلیل وضوح و کیفیت بالای آن انتخاب کرده بودند. البته شماره مدل دوربین هرگز توسط شبکه دنور اعلام است اما مشخصات آن‌ها با آخرین پرچمدار سونی مطابقت دارد.

با توجه به اینکه کمبود جهانی تراشه مشکلات زیادی در صنعت دیجیتال به وجود آورده، این دو تقریبا دو ماه برای تحویل دوربین جدید خود منتظر ماندند اما هنگام تحویل، جعبه خالی دوربین آن‌ها را شوکه کرد. بیل در این رابطه عنوان کرد:

«شنیده بودم چنین اتفاقات مشابهی از سوی شرکت‌های شخص ثالث رخ می‌دهد اما نه آمازون.»

همه چیز زمانی بدتر شد که آن‌ها مشکل خود را به آمازون اطلاع دادند اما به اعتقاد این فروشگاه اینترنتی، بسته به درستی به آن‌ها تحویل داده شده. در همین راستا، آمازون از بازپرداخت وجه به این زوج خودداری کرد، اما این پایان ماجرا نبود.

این زوج معتقد است که برای عدم تحویل صحیح بسته مدرک کافی دارند، زیرا برچسب ردیابی UPS محصول وزن جعبه را کمتر از یک کیلوگرم عنوان کرده، در صورتی که طبق لیست‌های رسمی وزن جعبه دوربین سونی آلفا ۱ حدود یک و نیم کیلوگرم و وزن خود دوربین به تنهایی نیم کیلوگرم است.

در ادامه آن‌ها به صورت مستقیم این موضوع را به «جف بزوس» از طریق ایمیل اعلام کرده‌اند و آمازون درخواست بازپرداخت آن‌ها را ثبت کرده است. البته پیش از این نیز اتفاقات مشابه گزارش شده. در سال ۲۰۱۸ نیز یک یوتیوبر معروف به نام Chaseontwowheels پس از خرید دوربین کانن ۱DX Mark II با یک جعبه سنگ مواجه شد. ماجرا زمانی عجیب‌تر شد که سفارش دوم او نیز به صورت یک جعبه آجر تحویل او شده بود.