سلیمانی نیوز

Soleimani News

جدیدترین نسخه مایکروسافت اج از کاربران می‌خواهد موتور جستجو را به بینگ تغییر دهند

اگر کاربر مرورگر «مایکروسافت اج» باشید، حتما می‌دانید که موتور جستجوی پیش‌فرض آن «بینگ» است. البته از آن‌جایی که هر دو محصول متعلق به شرکت مایکروسافت هستند، جای تعجبی ندارد. نکته تعجب‌آور این است که مایکروسافت در جدیدترین بروزرسانی مرورگر اج، از کاربران می‌خواهد تا به صورت پیش‌فرض از موتور جستجوی بینگ استفاده کنند.

پس از انجام بروزرسانی و اولین باری که برنامه  را اجرا می‌کنید، مایکروسافت توسط یک اعلان به شما می‌گوید «از تنظیمات توصیه شده مرورگر استفاده کنید.» در متن اصلی این اعلان، عنوان شده است که: «هنگام مرور با جدیدترین نسخه مایکروسافت اج، بهترین مرورگر برای ویندوز ۱۰، از عملکرد، حریم خصوصی و بهره‌وری در سطح جهانی برخوردار شوید.»

در ادامه این اعلان دو گزینه برای کاربران دیده می‌شود که شامل «استفاده از تنظیمات توصیه شده مرورگر مایکروسافت» با این نکته که موتور جستجوی پیش‌فرض مرورگر به مایکروسافت بینگ تغییر پیدا خواهد کرد و «عدم بروزرسانی تنظیمات مرورگر» می‌شود.

بسیاری از کاربران شبکه اجتماعی ردیت اعلان جدید را در هنگام بروزرسانی مشاهده‌ کرده‌اند. برخی از آن‌ها از این اعلان به عنوان یک اشکال یاد کرده‌اند اما به ادعای یکی از منابع داخلی مایکروسافت دلیل واقعی این امر این است که موتور جستجوی برخی کاربران ممکن است مورد هدف بدافزارها قرار گرفته باشد و مایکروسافت با این کار قصد دارد مرورگر آن‌ها را مجددا اصلاح کند.

البته که این مشکل غیرمعمول نیست. پیش از این گزارش‌های زیادی از این مشکل شده بود که پس از دانلود برخی اپلیکیشن‌های رایگان، موتور جستجوی پیش‌فرض مرورگر کاربران به موارد دیگری شبیه به گوگل تغییر پیدا کرده است. بنابراین می‌توان گفت مایکروسافت بدون هیچ سوء نیتی، فرصت تازه‌ای برای رفع مشکل مرورگر کاربران ارائه کرده است.

البته این موضوع نیز ممکن است که مایکروسافت با انجام این کار قصد داشته کاربران بینگ را افزایش دهد. با این حال، این موضوع را به یاد داشته باشد که تمام تنظیمات مرورگر اج باید بین تمام دستگاه‌های شما همگام سازی شود. بنابراین اگر می‌خواهید از موتور جستجوی گوگل استفاده کنید، احتمالا مجبور خواهید بود که آن را در سایر دستگاه‌های خود نیز فعال کنید.