سلیمانی نیوز

Soleimani News

افزایش تقاضا در فصل تابستان قیمت نفت را افزایش داد

امروز پنجشنبه برای سومین روز متوالی قیمت نفت در بازارهای جهانی تحت تاثیر افزایش تقاضا در آمریکا، چین و اروپا افزایش یافت.

امروز پنجشنبه قیمت جهانی نفت برای سومین روز متوالی تحت تاثیر رشد تقاضا در بازارهای جهانی افزایش یافت. 

بر اساس این گزارش افزایش تقاضا به ویژه در ایالات متحده آمریکا، اروپا و چین به دلیل افزایش مصرف در ماه‌های تابستان بسیار است. از سوی دیگر برخی از تولیدکنندگان عرضه نفت خود را کاهش دادند و تناسب عرضه و تقاضا در بازار تا حدودی بهم خورده است.

امروز در بازارهای جهانی قیمت هر بشکه نفت برنت با 38 سنت افزایش نسبت به روز گذشته به قیمت 71 دلار و 73 سنت به فروش رفت. قیمت نفت وست تگزاس آمریکا هم رشد 33 سنتی داشت و بشکه‌ای 69 دلار و 16 سنت معامله شد.

در گروه محصولات فرآوری شده، بنزین با افزایش 1.29 دلار گالنی 220 دلار و 70 سنت به فروش رفت. نفت کوره و گازوئیل هم افزایش‌هایی به ترتیب 1.3 و 6.25 دلار داشتند. 

بر اساس گزارش رویترز، کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و هم‌پیمانانشان موسوم به اوپک پلاس، پیش بینی کردند که در نیمه دوم سال 2021 عرضه نفت را افزایش دهند که این مسئله تا حدودی از بالا رفتن بیشتر قیمت نفت جلوگیری کرد.

آمارهای اوپک پلاس نشان می دهد که میزان تقاضای نفت تا پایان سال جاری میلادی به 99.8 میلیون بشکه برسد، در حالی که عرضه نفت 97.5 میلیون بشکه در روز است. 

بر اساس گزارش رویترز، مصرف وسایل نقلیه ماه تابستان در آمریکا به عنوان بزرگ‌ترین مصرف کننده سوخت و در چین به عنوان دومین کشور بزرگ مصرف کننده باعث بالا رفتن تقاضا خواهد شد. از سوی دیگر فروکش بیماری کووید 19 در انگلیس و رفع قرنطینه خانگی نیز به افزایش تقاضا کمک کرده است.