سلیمانی نیوز

Soleimani News

آمادگی ستاد‌ انتخابات برای برگزاری انتخابات الکترونیکی/ممنوعیت میتینگ‌های انتخاباتی

گروه استان‌ها ـ ایران اسلامی بار دیگر آماده برگزاری انتخاباتی باشکوه می‌شود و مسئولان ستاد انتخابات تمام تلاش خود را به‌کار گرفته‌اند تا در ۲۸ خرداد ماه انتخاباتی پرشور و با مشارکت حداکثری مردم برگزار شود.

کمتر از 10 روز دیگر تا برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری، شوراهای شهر و روستا، میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی و میان‌دوره‌ای خبرگان رهبری در شعب تعیین‌شده در سراسر کشور باقی ‌مانده است و مسئولان ستاد انتخابات تمام تلاش خود را به‌کار گرفته‌اند تا در 28 خرداد ماه انتخاباتی پرشور و با مشارکت حداکثری مردم برگزار کنند تا بار دیگر توطئه دشمنان برای تفرقه‌افنکنی و جلوگیری از حضور مردم پای صندوق‌های رأی با شکست مواجه شود.

استان یزد

محمدعلی شاه حسینی دبیر ستاد انتخابات استان یزد

اظهار داشت: امروز اسامی نهایی داوطلبین شوراهای اسلامی شهر و روستا از طرف هیئت مرکزی نظارت و هیئت‌های نظارت شهرستانی در حوزه روستایی اعلام شد.

وی گفت: تا به الان در حوزه شهری 632 نفر اعلام قطعی اسامی شوراهای اسلامی شهر شده است و در بخش روستایی هم 2708 نفر قطعی شدند که این آمار تا پایان ساعت اداری امروز تغییر می‌کند و افزایش پیدا خواهد کرد.

دبیر ستاد انتخابات استان یزد بیان کرد: اسامی از طریق سامانه جامعه انتخابات وزارت کشور در حال اعلام و تکمیل شدن است، آمار 632 داوطلبین مربوط به 24 شهر استان هستند 2708 نفر نامزدهای 397 روستای استان هستند که حضور آن‌ها قطعیت پیدا کرده است، احتمال افزایش تعداد تاییدشدگان تا پایان ساعت اداری امروز وجود دارد.

شاه حیسنی تصریح کرد: اشخاصی که تایید صلاحیت شدند و قطعیت حضور به آن‌ها از طریق فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها اعلام شده است از 20 خرداد ماه به مدت یک هفته اجازه دارند که تبلیغات انجام بدهند.

استان بوشهر

محمد باقر ایرانی رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر

از آمادگی برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا در استان بوشهر خبر داد و اظهار داشت: جمعه هفته آینده 28 خرداد شاهد برگزاری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر، روستا و تیره‌های عشایری در نقاط مختلف از جمله بوشهر هستیم که تمهیدات لازم برای انتخاباتی امن، سالم با شکوه فراهم شده است.

رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر انتخابات 28 خرداد را بسیار مهم و سرنوشت‌ساز دانست و تأکید کرد: با تمهیدات فراهم شده ان‌شاءالله با حضور حداکثری مردم شاهد برگزاری انتخابات باشکوه در نقاط مختلف کشور از جمله استان بوشهر باشیم تا برگ زرین دیگری بر افتخارات نظام اسلامی ایران افزوده شود.

وی از آمادگی کامل برای برگزاری انتخابات در شهرها و روستاهای استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: با تشکیل ستادهای انتخاباتی در نقاط مختلف استان و تلاش فرمانداران و بخشداران، هیئت‌های اجرایی و نظارت با هماهنگی و تعامل، آمادگی کامل برای برگزاری انتخابات در استان فراهم شده است.

ایرانی تعداد واجدان شرایط رأی در استان بوشهر را 797 هزار و 951 نفر دانست و تصریح کرد: از این تعداد واجدان شرایط رأی 53 درصد آنان مرد و 47 درصد بانوان هستند و 18 هزار و 438 نفر برای نخستین بار می‌توانند در انتخابات شرکت کنند.

رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر انتخابات 28 خرداد را نقطه عطفی در شکل‌گیری مردم سالاری دینی دانست و خاطر نشان کرد: تعداد شعب اخذ رأی در استان بوشهر نسبت به دوره قبل 7.5 درصد افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه 850 شعبه اخذ رأی ویژه انتخابات ریاست جمهوری در استان بوشهر تعیین شده گفت: از این تعداد صندوق رأی‌گیری 648 صندوق ثابت و 202 شعبه سیار است.

ایرانی از تعیین 905 صندوق ویژه انتخابات شوراهای اسلامی شهر، روستا و تیره‌های عشایری خبر داد و تصریح کرد: این تعداد شعبه رأی‌گیری نسبت به دوره قبل 7.24 درصد افزایش دارد.

رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر برگزاری انتخابات این دوره نسبت به دوره‌های قبل را متفاوت‌تر دانست و بیان کرد: با توجه به شرایط کرونایی رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری مورد توجه قرار گرفته که در این راستا برنامه تدوین شده در اختیار مسئولان شعبه‌های رأی‌گیری در شهرها و روستاها شده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با بیان اینکه 25 هزار نفر عوامل برگزار کننده انتخابات هستند خاطر نشان کرد: این دست‌اندرکاران انتخابات شامل عوامل اجرایی، نظارت، بازرسی، امنیتی و انتظامی هستند که آموزش‌های لازم در بخش‌های مختلف دیده‌اند و آماده برگزاری انتخابات هستند.

وی از رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در برگزاری انتخابات خبر داد و تأکید کرد: در تمام شعبه‌های رأی‌گیری ضمن فراهم شدن مواد بهداشتی ضد عفونی کننده و تهویه مطبوع امکانات دیگر برای پیشگیری از انتقال ویروس کرونا فراهم شده و هیچ دغدغه و نگرانی در این بخش وجود ندارد چراکه سلامتی مردم برای مجریان انتخابات مهم است.

ایرانی با اشاره به اینکه مقدمات برگزاری انتخابات پاستوریزه و سالم با حضور حداکثری در شهرها و روستاهای استان بوشهر فراهم است افزود: با توجه به برگزاری انتخابات از 8 صبح روز 28 خرداد تا 2 بامداد روز شنبه، مردم به تدریج برای حضور در انتخابات اقدام کنند و ستادهای انتخاباتی مواردی همچون اخلاق، قانون و وجدان سرلوحه کار خود قرار دهند تا انتخاباتی در تراز نظام جمهوری اسلامی ایران برگزار شود.

رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر تبلیغات داوطلبان شوراهای اسلامی را بیشتر در فضاهای مجازی و شبکه‌های اجتماعی دانست و بیان کرد: ان‌شاءالله در 28 خرداد کاندیدای اصلح در انتخابات ریاست جمهوری برگزیده می‌شود و سکان قوه مجریه را بدست می‌‌گیرد و در شوراهای اسلامی شهر و روستاها هم نمایندگان مردم انتخاب و خدمات لازم به جامعه هدف ارائه می‌کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با تأکید رعایت قانون انتخابات توسط کاندیداها و هواداران به ماده 68 قانون انتخابات پرداخت و تصریح کرد: ماده 68 قانون انتخابات حاکی است انجام هر گونه فعالیت تبلیغاتی از تاریخ اعلام رسمی اسامی کاندیداها، له یا علیه نامزدهای ریاست جمهوری در جایگاه‌های نماز جمعه، دستگاه‌های دولتی و کارمندان در ادارات ممنوع است و افراد مرتکب، مجرم شناخته می‌شود.

وی با اشاره به ثبت‌نام بیش از 4 هزار داوطلب انتخابات شوراهای اسلامی شهر، روستا و تیره‌های عشایری استان گفت: صلاحیت بیش از 89 درصد کاندیداهای شورای اسلامی استان بوشهر تأیید شد.

ایرانی تعداد ثبت‌نام شدگان در انتخابات شوراهای شهرهای استان بوشهر را یک‌هزار و 66 نفر دانست و بیان کرد: از این تعداد صلاحیت 947 نفر آنان تأیید شده است.

رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر افزود: از 2 هزار و 959 نفر داوطلب شوراهای روستاها و تیره عشایری بیش از 89 درصد آنان تأیید صلاحیت شده‌اند و تبلیغات شوراهای اسلامی شهر و روستا از پنجشنبه هفته جاری تا 24 ساعت قبل از برگزاری انتخابات در 28 خرداد برگزار می‌شود.

استان فارس

عنایت‌الله رحیمی استاندار فارس 

 در پاسخ به این سوال که شرایط فعلی انتخابات چگونه ارزیابی می‌شود و میزان تاثیر عوامل موثر بر نحوه برگزاری انتخابات چگونه است، اظهار داشت: همه عوامل اجرایی استان برای برگزاری انتخابات قانونمند و سالم آمادگی کامل را دارند و ایجاد بستر‌های مناسب و پیش‌بینی تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات امن و پرشور از وظایف مجریان است.

وی در ادامه رقابت انتخاباتی را محدود دانست و افزود: امیدواریم در چند روز آینده این رقابت‌ها بیشتر شکل بگیرد و جنب و جوش انتخاباتی رخ بدهد هر چند که بیماری کرونا و مباحث اقتصادی بر رقابت‌ها و مشارکت‌های مردم تاثیر گذار بوده و هست.

نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه مشارکت حداکثری مردم پای صندوق‌های رای از اهمیت ویژه‌ای برخورددار است، همانطور که منافع و امنیت ملی، اهداف ترسیم شده امام (ره) و تاکید مقام معظم رهبری بر مشارکت و حضور فعال است، تاکید کرد: همه باید برای تحقق مشارکت حداکثری در انتخابات و سرنوشت کشور تلاش کنند.

رحیمی با اشاره به چالش‌های پیش روی انتخابات 1400، گفت: چالش‌های متفاوتی از جمله موضوع بیماری کرونا به شکلی اثر گذاشته و البته در این خصوص تمهیداتی با افزایش شعب اخذ رای و صندوق‌ها و افزایش مدت زمان انتخابات در دستور کار قرار گرفته است و مشکلی در این زمینه نخواهیم داشت.

شهرستان کاشان

علی اکبر مرتضایی فرماندار کاشان ‌ضمن گرامیداشت یاد و نام امام و شهدای 15 خرداد اظهار داشت: فرمانداران وظیفه اجرای انتخابات را بر عهده دارند و بر همین اساس تمامی همکاران ما تمام تلاش خود را در اجرای انتخاباتی سالم و پرشور به کار گرفتند.

وی ضمن اشاره به شیوع ویروس کرونا و همزمانی برگزاری انتخابات با شیوع این ویروس منحوس افزود: در راستای حفظ سلامت شرکت‌کنندگان در انتخابات و به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی مقرر شده است صندوق‌های اخذ رای 20 درصد در شهرستان کاشان افزایش داشته باشد.

فرماندار شهرستان کاشان تعداد نمایندگان این نهاد را 280 نفر اعلام کرد و ابراز داشت: برای این تعداد نمایندگان سه جلسه توجیهی و آموزشی برگزار شده است و حضور این افراد در شعب اخذ رای همانند حضور فرماندار در آن شعبه است.

وی ضمن تاکید بر فراهم کردن زمینه انتخاباتی سالم، باشکوه و پرشور در کاشان گفت: برخی از شعب اخذ رای دارای بیش از یک هزار آراء داشته است که امسال این شعب به منظور حفظ پروتکل‌های بهداشتی به دو شعبه افزایش پیدا کرده است.

مرتضایی با بیان اینکه شهروندان با حضور پرشکوه خود در روز انتخابات حماسه دیگری خلق کنند، تصریح کرد: همکاران ما در مجموعه فرمانداری با ایجاد زیرساخت‌های لازم تمام تلاش خود را برای تحقق این مهم به کار گرفتند و بی‌شک مردم کاشان همانند دیگر ادوار حضور پرشکوهی را رقم می‌زنند.

استان کرمان

رضا رضایی ‌‌مسئول دفتر نظارت شورای نگهبان استان کرمان

در کرمان ، با بیان اینکه براساس قانون شورای نگهبان در جمهوری اسلامی وظایف متعددی به‌عهده دارد اظهار داشت: نقش شورای نگهبان در دوران انتخابات  به ویژه در بررسی صلاحیت افراد در زمان انتخابات و نظارت بر برگزاری انتخابات پررنگ‌تر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه صفر تا صد نظارت بر برگزاری انتخابات ریاست جمهوری به عهده شورای نگهبان است بیان کرد: در استان‌ها این کار توسط دفاتر نظارت شورای نگهبان انجام می‌شود.

مسئول دفتر نظارت شورای نگهبان استان کرمان با اشاره به اینکه فرآیند انتخابات، فرآیندی طولانی مدت هم برای عوامل و هیئت‌های اجرایی و هم برای عوامل و هیئت‌های نظارت است گفت: انتخابات 1400 در شرایط کرونایی برگزار می‌شود و در راستای حفظ سلامت هم استانی‌ها تعداد شعب اخذ رای نسبت به ادوار گذشته افزایش یافته و تمهیدات لازم برای افزایش ناظران نیز اندیشیده شده است.

وی با عنوان اینکه در استان کرمان تاکنون بیش از 2 هزار و 800 شعبه برای جمع‌آوری رای هم استانی‌ها در نظر گرفته شده گفت: زمان رای‌گیری طولانی‌تر شده و احتمال افزایش تعداد شعب رای به دلیل شیوع ویروس کرونا وجود دارد.

رضایی با بیان اینکه ناظران و اعضای شعب اخذ رای مشخص و آموزش‌های لازم به آنها داده شده است افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا لازم بود تا ما هم نیروهای خود را افزایش دهیم.

وی با اشاره به اینکه تعدادی نیروی جدید جذب و آموزش‌های لازم به آنها داده شده عنوان کرد: ساماندهی بیش از 11 هزار نفر برای برگزاری انتخابات 28 خرداد در استان کرمان انجام شده است.

مسئول دفتر نظارت شورای نگهبان استان کرمان با اشاره به اینکه در پای هر صندوق اخذ رأی حتی در دورافتاده‌ترین نقاط استان پهناور کرمان یک نفر از ناظرین ما حضور دارد گفت: حفظ و حراست از رأی مردم وظیفه ما بوده و به مردم این اطمینان را می‌دهیم که اجازه نخواهیم داد ذره‌ای در رأی آنها خلل و دخالت ایجاد شود.

وی با بیان اینکه به طور متوسط 3.5 نفر ناظر برای شعبه اخذ رای در نظر گرفته شده ادامه داد: کنار برخی صندوق‌های اخذ رای دو تا سه نفر و در کنار برخی از صندوق‌ها پنج تا شش ناظر حضور داشته که به طور کامل بر تمامی فعالیت‌ها نظارت دارند.

استان لرستان

لهراسب چهارمحالی مسئول دفتر شورای نگهبان شهرستان بروجرد

اظهارداشت: هر کس که ایران و کشورش را دوست دارد باید در انتخابات شرکت کند؛ شرکت در انتخابات تکلیف شرعی‌است و  همه ما باید نسبت به این تکلیف تعهد داشته باشیم.

وی افزود: هر کس که در این مرز و بوم زندگی می‌کند و جمهوری اسلامی، شکوه و عظمت ملی را دوست دارد در این انتخابات شرکت می‌کند چرا که هر رای ما نشان از قدرت ما دارد و به دشمنان ثابت می‌کند، مردم ما در هر شرایطی گوش به فرمان امام و مقتدای زمان خویش هستند و خواهند بود.

مسئول دفتر شورای نگهبان شهرستان بروجرد عنوان کرد: امروز این نظام امنیت کشور را حفظ و پیشرفت آن را تسریع کرده است و برای ملتش عزت و افتخار آورده است این‌ها را نمی‌شود نادیده گرفت و انکار کرد در نتیجه باید وارد این میدان شد و برای عزت بخشیدن به ایران و ایرانی و استمرار امنیت ملی و پیشرفتی که در طول این سالها به دست آورده ایم کوتاه نیاییم و بی تفاوت نباشیم.

وی عنوان کرد: عده‌ای کمین کرده‌اند تا مردم به صحنه انتخابات وارد نشوند این افراد به خیال خام خود می‌خواهند به وسیله تحریم انتخابات از نظام ما مچگیری کنند غافل از این که ملت آگاهانه در مقابل این کمین کرده‌ها، کارآمدی خود را نشان می‌دهند و در 28 خرداد برگ زرین دیگری بر افتخارات این کشور و مردم وطن پرست به ارمغان می‌آورند.

وی تاکید کرد: در تمام کشورها دو نفر برای شرکت در ریاست جمهوری شرکت می‌کند ولی در کشور ما همیشه چند نفر در معرض انتخابات هستند این یعنی دموکراسی واقعی که در هیچ جای دنیا دیده نشده است.

مسئول دفتر شورای نگهبان شهرستان بروجرد با اشاره به تخلفات انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر گفت: در بحث تخلفات انتخاباتی اطلاع رسان‌های این دفتر و تمام دفاتر سراسر ایران و گزارشات مردمی همچون عقاب تیز پرواز در صحنه هستند و نظارت بر انتخابات را بر عهده دارند. بر اساس ماده 7 قانون شورای نگهبان در کلیه مراحل در صورت اثبات تخلف با ذکر دلیل نسبت به ابطال یا توقف انتخابات تصمیم اتخاذ کرده و نظر خود را از طریق رسانه به مردم اعلام می‌کند.

چهارمحالی خطاب به همشهریان بروجردی گفت:  از همه همشهریان بروجردی تقاضا دارم مانند همیشه در 28 خرداد در پای صندوق‌های رای حاضر شده و وطن پرستی خودمان را به رخ جهانیان بکشیم و تمام تمهیدات لازم با رعایت دستور العمل‌های بهداشتی،  با افزایش شعب اخذ رای توسط عوامل اجرایی در فرمانداری و با نظارت هیئت نظارت شورای نگهبان شهرستان بروجرد صورت گرفته است که امید که بتوانیم با انتخاب فرد اصلح در سرنوشت کشورمان سهمی داشته باشیم.

حسن رضائیان فرماندار پلدختر  در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در  پلدختر با اشاره به اینکه بیش از 63 هزار نفر در این شهرستان واجد شرایط رأی دادن هستند که از این تعداد حدود 32هزار نفر مرد و 31 هزار نفر زن است اظهار داشت: هزار و 385 رأی اولی در شهرستان پلدختر داریم که در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا شرکت می‌کنند.

وی با بیان اینکه تعداد 133 شعبه اخذ رأی برای شهرستان پیش بینی شده که 91 شعبه در مرکز حوزه انتخابیه و بخش مرکزی و42 شعبه در بخش معمولان است افزود: کل شعب شهری 44 شعبه و 89 شعبه نیز روستایی است که در شهر پلدختر 29 شعبه، شهر معمولان 10 شعبه و شهر سراب حمام پنج شعبه رأی مردم را اخذ می‌کنند.

فرماندار پلدختر با بیان اینکه 75 شعبه ثابت و 58 شعبه سیار است عنوان کرد: بیش از دو هزار و 500 نفر از عوامل اجرایی، نظارت، بازرسی و انتظامی کار برگزاری انتخابات در شهرستان پلدختر را انجام می‌دهند. 

وی بیان کرد: شعب شوراهای اسلامی شهرستان 124 شعبه است که 44 شعبه شهری و80 شعبه روستایی است و از این تعداد 75 شعبه ثابت و 49 شعبه سیار است.

استان گلستان

محمد حمیدی فرماندار گرگان اظهار داشت: بر اساس روز شمار انتخابات 1400 تبلیغات نامزدهای ریاست جمهوری از 7 خرداد شروع و به مدت 20 روز تا تاریخ 27 همین ماه مجاز به انجام تبلیغات  هستند.

وی گفت: طبق قانون انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز، نامزدهای انتخابات ششمین دوره شوراها می‌توانند از 20 خرداد تبلیغات خود را آغاز کنند و این فرصت زمانی تا ساعت 7 صبح 27 خرداد ادامه دارد.

فرماندار گرگان افزود: ستادهای انتخابات ریاست جمهوری به منظور هماهنگی سریع‌تر نسبت به معرفی روسای ستادها همراه با اعلان نشانی ستادهای انتخاباتی خود در سطح شهر و روستاها اقدام کنند.

وی تأکید کرد: هرگونه تجمع انتخاباتی، سخنرانی و غیره در اماکن سرپوشیده از قبیل مساجد و سالن‌های ورزشی ممنوع است و در صورت مشاهده با متخلفان برخورد می‌شود؛ ضمن اینکه در اماکن روباز باید بر اساس شیوه نامه‌های وزارت بهداشت عمل شود.

حمیدی گفت: تمام شرکت‌کنندگان و برگزار کنندگان موظف به استفاده از ماسک هستند و زمان‌ برگزاری مراسم نیز حداکثر 2 ساعت تعیین شده است.

وی تصریح کرد: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در خصوص تجمعات الزامی است و مراسم استقبال از کاندیداها، راه اندازی کارناوال‌های تبلیغاتی و موارد مشابه مطلقاً ممنوع شده است.

فرماندار گرگان یادآور شد: روسای ستادها قبل از انجام هرگونه تبلیغات جهت دریافت شیوه نامه بهداشتی تبلیغات به فرمانداری مراجعه کنند.

‌هادی هاشمیان رئیس کل دادگستری گلستان با اشاره به انتخابات پیش رو اظهار داشت: این انتخابات مهم و سرنوشت‌ساز است و علیرغم تلاش‌های دشمنان در مایوس کردن مردم از صندوق‌های رای، مطمئنا روز انتخابات، حماسه‌ای دیگر در تاریخ ایران اسلامی خلق خواهد شد.

وی افزود: مردم شهرستان گمیشان، دوره قبل رتبه اول مشارکت در انتخابات  استان را داشتند و این دوره هم مشارکت خوبی خواهند داشت.

هاشمیان بیان داشت: ستادهای پیشگیری و رسیدگی به تخلفات احتمالی انتخاباتی در همه شهرستان‌های استان تشکیل شده و تبلیغات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا را رصد می‌کنند و تاکنون  پرونده تخلف انتخاباتی تشکیل نشده که نشان  از قانونمداری مردم  و مسئولان است.

استان همدان‌

‌محمدعلی محمدی فرماندار همدان با اشاره به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا رعایت محدودیت های کرونایی در انتخابات را الزامی دانست و اظهار داشت: رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی با توجه به طرح مدیریت هوشمند محدودیت‌ها برای کلیه افراد مرتبط با انتخابات، الزامی است.

وی با اعلام اینکه هر گونه تجمع انتخاباتی، مراسم سخنرانی، گفت‌وگو و مناظره در مکان‌های سربسته از قبیل مساجد، سالن های اجتماعات، تالارهای پذیرایی و سالن های ورزشی ممنوع است و اینگونه برنامه ها باید در فضای باز و مطابق با شیوه نامه باشد افزود: سقف  تعداد شرکت کنندگان حداکثر باید به میزان 30 درصد ظرفیت فضای در نظر گرفته شده باشد.

فرماندار همدان با اشاره به اینکه مسئولان مراسم باید به گونه‌ای برنامه ریزی کنند که قبل و بعد از مراسم در ورودی‌ها و فضاهای جنبی تجمع به وجود نیاید عنوان کرد: حداکثر زمان برگزاری هر گونه مراسم را 2 ساعت است.

وی با اعلام اینکه دستگاه‌های اجرایی دارای ظرفیت محیط‌های باز موظفند امکانات خود را به صورت مساوی با هماهنگی فرمانداری در اختیار قرار دهد گفت: هرگونه تجمع در محیط های بسته ، برگزاری مراسم استقبال از کاندیداها، راه اندازی کارناوال های تبلیغاتی و موارد مشابه مطلقاً ممنوع است.

محمدی با اشاره به افزایش تعداد شعب اخذ رای در همدان نیز بیان کرد: متناسب با دستورالعمل های بهداشتی در انتخاب شعب اخذ رای بازنگری کردیم و محل 25 شعبه اخذ رای را در سطح شهرستان تغییر دادیم.

‌احسان شهابی دبیر هیئت بازرسی انتخابات استان همدان در جمع بازرسان استانداری همدان با بیان اینکه آنچه مشارکت مردم در انتخابات را افزایش خواهد داد، ارتقاء سطح رضایتمندی عمومی است اظهار داشت: افزایش رضایتمندی مردم  با جدیت مدیران و کارکنان دولت در ارائه خدمت به مردم به دست می‌آید.

وی با تاکید بر ارائه خدمات بی‌وقفه دستگاه‌های اجرایی استان به مردم افزود: اگرچه انتخابات آینده را در پیش داریم اما این رویداد نباید خللی در انجام وظایف و ارائه خدمات به مردم ایجاد کند.

 دبیر هیئت بازرسی انتخابات استان همدان با بیان اینکه ارائه خدمات درست و مناسب به مردم باید مورد توجه بازرسان باشد  عنوان کرد: ارزیابی نحوه اجرای دستورالعمل صیانت از حقوق شهروندی در دستگاه‌های دولتی، الزامات و پروتکل‌های طرح مدیریت هوشمند مقابله با کرونا و کنترل میزان مصرف برق طبق روال قبل از ضرورت‌های بازرسی است که باید اعمال شود.

وی افزایش میزان و کیفیت خدمت رسانی به مردم در تمام دستگاه‌های دولتی را از جمله درخواست‌های استاندار همدان برشمرد و گفت: انجام امور مردم باید با جدیت بیشتر همراه با اقناع سازی و رضایتمندی مردم  صورت گیرد.

شهابی با اشاره به اینکه باید نحوه اجرای طرح صیانت از حقوق اداری شهروندان در مواجهه با ارباب رجوع مورد بررسی و ارزشیابی بازرسان قرار گیرد افزود: از عموم مردم استان دعوت می کنیم تا با مشارکت حداکثری در انتخابات، فصل نوینی از مشارکت را در سرنوشت کشور رقم بزنند.

استان قزوین

منوچهر حبیبی رئیس ستاد انتخابات استان قزوین

با اشاره به اقدامات صورت‌گرفته برای جلوگیری از تجمع و پیشگیری از شیوع کرونا در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری و دوره ششم شوراهای شهر اظهار داشت: نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌های «شعبه‌یاب» نزدیک‌ترین و خلوت‌ترین محل اخذ رای را در انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراهای شهر به مردم اطلاع می‌دهند.

وی اضافه کرد: اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات مکلف شده که با همکاری فرمانداران استان قزوین نسبت به اعلام شعبه‌های اخذ رای نزدیک و خلوت به مردم از طریق نرم‌افزارهای یادشده و سایر اپلیکیشن‌های ممکن اقدام کند.

حبیبی با بیان اینکه بیشتر شعبه‌های اخذ رای حتی‌الامکان و بر حسب شرایط جوی و آب و هوایی در فضای باز تعبیه خواهند شد، ادامه داد: همچنین شعبه‌های اخذ رای در اماکن شلوغ افزایش یافته و فاصله‌گذاری اجتماعی در این شعب به ویژه خط‌کشی برای محل ایستادن رای‌دهندگان اعمال خواهد شد تا حداقل فاصله اجتماعی 1.5 تا 2 متر بین شرکت‌کنندگان مراعات شود.

وی همچنین به راه‌اندازی شعب سیار برای جلوگیری از تراکم در شعب پرازدحام استان قزوین خبر داد و یادآور شد: در ضمن با توجه به محدودیت‌های ایجادشده برای بیماران کرونایی قرنطینه‌شده، بخشی از شعب سیار را برای اخذ رای از بیماران قرنطینه در نظر گرفته‌ایم که کم‌وکیف مراجعه آنها به محل زندگی افراد قرنطینه‌شده در روزهای آتی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

فرمانده قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونای استان قزوین همچنین با اشاره به مسئولیت اکید و صریح نامزدها درباره مراعات پروتکل‌های بهداشتی در ایام تبلیغات گفت:‌در انتخابات ریاست‌جمهوری رئیس یا دبیر ستاد مرکزی نامزدها و شخص نامزدها مسئولیت قانونی رعایت پروتکل‌های بهداشتی را به عهده دارند و نسبت به عدم رعایت آن مسئول خواهند بود.

حبیبی افزود: همچنین در انتخابات شوراهای اسلامی شخص نامزد مسئولیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی را به عهده دارد و نسبت به عدم رعایت آن مسئول شناخته می‌شود.

وی ادامه داد: در ضمن از صداوسیما و رسانه‌های فعال در فضای مجازی خواسته شده که زمینه افزایش فعالیت تبلیغاتی نامزدها را فراهم کنند تا نیاز به برگزاری نشست‌ها و میتینگ‌های انتخاباتی پرتجمع کمتر شود و کاندیداها بتوانند صحبت‌های خود با مردم و رای‌دهندگان را از این تریبون به گوش آنها برسانند.