سلیمانی نیوز

Soleimani News

آیت‌الله رئیسی: عده‌ای خاص‌ بیشترین تسهیلات بانکی را دریافت کرده‌اند ‌/عدالت حکم می‌کند تسهیلات ازدواج آسان باشد

کاندیدای ریاست جمهوری گفت: عدالت حکم می‌کند اگر کسی به دنبال تسهیلات برای ازدواج است باید به راحتی آن را دریافت کند، نه اینکه افراد خاصی بیشترین تسهیلات را دریافت کنند و بیشترین معوقه بانکی را داشته باشند.

آیت‌ا‌لله سیدابراهیم رئیسی در برنامه انتخاباتی تلویزیونی شبکه جهانبین استان چهارمحال و بختیاری، با اشاره به آگاهی از ظرفیت‌ها و مشکلات استان چهارمحال و بختیاری، اظهار داشت:  بنده با مردم سخت‌کوش این استان، مزیت‌های سرزمینی و منابع آبی، وضعیت کشاورزی و دامپروری و صنعت گردشگری این استان آشنا هستم‌.

وی افزود: چهارمحال و بختیاری یک استان بسیار خوب برای صنعت گردشگری است و جزو استان‌هایی است که نه فقط از داخل بلکه از خارج کشور هم می‌تواند گردشگران را بپذیرد که با تمدن این مرز و بوم، فصل و آب و هوای دلنشین، محصولات و کار مردم این استان آشنا شوند.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری بیان داشت: با وضع کشاورزی و دامپروری، منابع آبی، ظرفیت‌ها و امتیازات این سرزمین آشنا هستیم و باید گفت؛ یک مسئله‌ای که در استان چهارمحال و بختیاری وجود دارد، منابع انسانی تحصیل کرده آماده کار است، با این چهار مزیت استان، آمار بالای بیکاری اصلا قابل قبول نیست.

وی افزود: مردم این استان مصمم و با اراده هستند، نیروهایی که از این استان به استان دیگر به ماموریت رفتند اکنون در آن استان شاخص هستند، نیروی انسانی کارآمد هم به آن چهار مزیت استان چهارمحال و بختیاری باید اضافه شود.

رئیسی بیان داشت: آیا شان استان با این همه ظرفیت، آمار بالای بیکاری است؟ حتما با اراده همه افراد این استان می‌توان تحول ایجاد کرد‌. یکی از مشکلات این استان خصوصا در سفر اخیر پروژه‌های نیمه تمام است که نباید نیمه تمام بماند و باید این کار تمام شود.

وی تصریح کرد: در سفر به استان به مناطق و نقاط دور سر زدم، مثلا در منطقه شیخ شبان مشکلاتی وجود داشت و مقرر شد مسئولین مربوطه رسیدگی کنند، از وقتی به تهران وارد شدم هیچ هفته‌ای نبوده که شخصا مسئله “شیخ شبان” را پیگیری نکنم.

رئیسی ادامه داد: شیخ شبانی که این همه شهید دادند و یا مناطقی از این قبیل این‌ها از حق‌داران این منطقه و همه هستند، مسئله شیخ شبان مسئله بزرگی نیست که حل نشود بلکه بروکراسی اداری موجب شده این مسائل با تاخیر اجرا شود و برای مردم مشکل ایجاد کند.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: مسئله کشتارگاه جونقان که جزو خصوصی سازی بود و مردم گله‌مند بودند پیگیری شد، مسائل استان را قابل حل و رفع می‌دانم این‌ها نباید دغدغه مردم استان باشد، جفا است که مردم استان این میزان مشکل را داشته باشند و به نظرم با دست توانای خود مردم، خانواده شهدا، تحصیل‌کرده‌ها و… می‌شود مسائل استان را در گردونه فعال بخش‌های کشاورزی، دامپروری و مزیت‌های استان درآورد.

وی با اشاره به ظرفیت خوب استان در زمینه گیاهان دارویی، گفت: درآمد ما می‌تواند از گیاهان دارویی بیش از درآمد از نفت باشد که یکی از زمینه‌های مستعد برای گیاهان دارویی استان چهارمحال و بختیاری است، با یک برنامه‌ریزی می‌توان از این گیاهان دارویی درآمد زیادی داشت.

وی با اشاره به آبزی پروری، بیان داشت: اگر در زمینه آبزی‌پروری برنامه‌ریزی شود این بخش می‌تواند فعال شود، باید در این استان به بنگاه‌های کوچک توجه شود بدین معنا که تسهیلات در اختیار آن‌ها قرار داد که البته از ظلم‌هایی که به این مردم می‌شود نحوه پرداخت تسهیلات است.

وی افزود: برای وام ازدواج و مسکن افراد گرفتار هستند اما میلیاردها تومان، دلار، یورو و یا ارز به افرادی خاص پرداخت می‌شود که معوقه می‌شوند که سپس تحویل به دستگاه قضایی می‌شوند و بنده باید پرونده را پیگیری کنم که سپس مشخص می‌شود این فرد با زد و بند این مبالغ را دریافت کرده است! اولا چرا به این فرد، دوم چرا وثیقه لازم گرفته نشد و حالا که معوقه شد چرا دوباره به او مهلت می‌دهید؟ این‌ها مشکلات کشور است.

رئیسی تصریح کرد: زمینه کار بسیار است اما آنچه لازم است باید کار را در مسیر خدا پیش برد، عدالت حکم می‌کند اگر کسی به دنبال تسهیلات برای ازدواج است باید به راحتی آن را دریافت کند، نه اینکه افراد خاصی بیشترین تسهیلات را دریافت کنند و بیشترین معوقه بانکی را داشته باشند که این ظلم است.

وی در پایان خاطرنشان کرد:  امید است خداوند متعال این توفیق را دهد که این ظلم‌هایی که موجب فقر شده را از بین ببریم، این فقر محصول بی‌عدالتی اجتماعی است که باید اجرای عدالت را در عمل نشان داد، عزیزانی که ناراحت و سرخورده هستند و به هر دلیلی نمی‌خواهند رای دهند لطفا در انتخابات شرکت کنند و سرنوشت خود را رقم بزنند، تصور من این است که اعتماد از دست رفته مردم به دولت بازخواهد گشت و این قول را می‌دهم.