سلیمانی نیوز

Soleimani News

ادامه فرآیند اخذ رأی از افراد داخل شعب/ آغاز شمارش آرا در سراسر کشور

با پایان مهلت اخذ رأی در شعب سراسر کشور، شمارش آرا در استان‌ها‌ آغاز شده است.

با پایان مهلت انتخابات در کشور، شمارش آرا در صندوق‌های اخذ رأی در استان‌ها‌‌آغاز شده است، اما با این حال در برخی شعب که افراد متقاضی همچنان در محل حضور داشتند، رأی‌گیری از متقاضیان همچنان ادامه دارد و در سایر شعبات، شمارش آرا آغاز شده است.

مشارکت 60 درصدی مردم تیران و کرون در انتخابات 1400

فرماندار شهرستان تیران و کرون گفت: 60 درصد مردم تیران و کرون در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شورای شهر شرکت کردند.

مجید حججی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در  اصفهان  درباره زمان پایان رأی‌گیری در شهرستان تیران و کرون اظهار داشت:  زمان رای گیری در شهرستان تیران و کرون ساعت 12 بامداد به پایان رسید و تنها در شعبی که مردم حضور داشتند رای گیری ادامه داشت.

وی درباره میزان مشارکت مردم تیران و کرون افزود: 60 درصد مردم تیران و کرون در انتخابات شرکت کردند.

فرماندار شهرستان تیران و کرون در پاسخ به سوالی درباره اینکه مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری بیشتر بوده یا شورای شهر خاطرنشان کرد: میزان مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری بیشتر بود اما تفاوت زیادی نداشت و در حد یک درصد تفاوت داشت.

وی تصریح کرد: 51 هزار واجد شرایط در شهرستان داشتیم که از این میزان 60 درصد در انتخابات شرکت کردند.

حججی بیان کرد: در شهرستان تیران و کرون 1200 رای اولی داشتیم که هنوز آمار دقیق مشارکت آن‌ها به دست ما نرسیده است.

مجید حججی در گفتگو با خبرنگار تسنیم در  اصفهان  درباره زمان پایان رای گیری در شهرستان تیران و کرون اظهار داشت:  زمان رای گیری در شهرستان تیران و کرون ساعت 12 بامداد به پایان رسید و تنها در شعبی که مردم حضور داشتند رای گیری ادامه داشت.

وی درباره میزان مشارکت مردم لنجان افزود: 60 درصد مردم لنجان در انتخابات شرکت کردند.

فرماندار شهرستان تیران و کرون در پاسخ به سوالی درباره اینکه مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری بیشتر بوده یا شورای شهر خاطرنشان کرد: میزان مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری بیشتر بود اما تفاوت زیادی نداشت و در حد یک درصد تفاوت داشت.

فرماندار اصفهان: هیچ کمبودی در تعرفه‌های رأی نداشتیم/ مردم استان مشارکت در انتخابات را افتخار می‌دانند /مشارکت مردم نجف‌آباد در حال افزایش است

وی تصریح کرد: 51 هزار واجد شرایط در شهرستان داشتیم که از این میزان 60 درصد در انتخابات شرکت کردند.

حججی بیان کرد: در شهرستان تیران و کرون 1200 رای اولی داشتیم که هنوز آمار دقیق مشارکت آن‌ها به دست ما نرسیده است.

مشارکت 60 درصدی مردم دهاقان در انتخابات

گروه استان‌ها – فرماندار شهرستان دهاقان از مشارکت بالای مردمی در این شهرستان خبر داد و گفت: حدود 60 درصد مردم شهرستان دهاقان در انتخابات مشارکت داشتند.

سیدعلی سجادی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان درباره میزان مشارکت مردم  شهرستان دهاقان در انتخابات اظهار داشت: حدود 60 درصد مردم شهرستان دهاقان در انتخابات مشارکت داشتند و شمارش آرا از ساعت 24 آغاز و کار شمارش و اعلام نتیجه نسختیم صندق ما در ساعت 01:08 بامداد به اتمام رسیده است.

وی ادامه داد: امروز 40 شعبه اخذ رای در شهرستان دهاقان رای واجدین شرایط را اخذ کردند و تعداد رای اولی‌های شهرستان حدود 380 نفر بودند.

مشارکت مردم خمینی‌شهر در انتخابات امسال 35 درصد بود

فرماندار خمینی‌شهر گفت: شمارش آرا آغاز شده و حدود 35درصد مشارکت در خمینی‌شهر بوده‌است.

علیرضا بصیری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، دررابطه با اتمام رای‌گیری در خمینی‌شهر اظهار داشت: شمارش آرا تقریبا در تمام شعب خمینی‌شهر شروع شده و در حال حاضر ادامه دارد.

وی پیرامون مشارکت مردم این شهرستان در انتخابات ادامه داد: مشارکت مردم در انتخابات در خمینی‌شهر حدود 35 درصد بود.

مشارکت 50 درصدی مردم برخوار در انتخابات امسال

فرماندار شهرستان برخوار گفت: با بررسی به عمل آمده مشخص شد که در انتخابات امسال، مشارکت 50 درصدی مردم این شهرستان اتفاق افتاده است.

عبدالله بنهری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان با اشاره به تعداد شعب اخذ رأی در منطقه برخوار اظهار داشت: تعداد نیروهای شعب و عوامل دست‌اندرکار حدود 2هزار و 300 الی 2هزار و 400نفر بوده و 70صندوق رأی ثابت و 4صندوق رای سیار داشتیم در این شهرستان فعالیت می‌کردند.

وی ادامه داد: یکی از این صندوق‌های سیار ویژه اخذ رای بیماران مبتلا به ویروس کرونا بوده که از مردم این شهرستان رأی‌گیری می‌کرد.

فرماندار شهرستان برخوار ادامه داد: هنوز آمار و ارقامی از واجدین شرایط شرکت در انتخابات نداریم.

وی خاطرنشان کرد: حدودا بالای 50 درصد مشارکت در برخوار بوده و تا وقتی که آمار رسمی مشارکت نرسد، نمی‌توانیم اعلام کنیم.

مشارکت 60 درصدی مردم دهاقان در انتخابات

فرماندار شهرستان دهاقان از مشارکت بالای مردمی در این شهرستان خبر داد و گفت: حدود 60 درصد مردم شهرستان دهاقان در انتخابات مشارکت داشتند.

سیدعلی سجادی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان درباره میزان مشارکت مردم  شهرستان دهاقان در انتخابات اظهار داشت: حدود 60 درصد مردم شهرستان دهاقان در انتخابات مشارکت داشتند و شمارش آرا از ساعت 24 آغاز و کار شمارش و اعلام نتیجه نسختیم صندق ما در ساعت 01:08 بامداد به اتمام رسیده است.

وی ادامه داد: امروز 40 شعبه اخذ رای در شهرستان دهاقان رای واجدین شرایط را اخذ کردند و تعداد رای اولی‌های شهرستان حدود 380 نفر بودند.

پایان رای‌گیری در قم

رئیس ستاد انتخابات استان قم پایان رای گیری را در شعب اخذ رای اعلام کرد. ‌سلیمان پور رئیس ستاد انتخابات استان قم گفت: ساعت 2 بامداد کار اخذ آرا در همه 722 شعبه اخذ رای در استان قم به پایان رسید و درب شعب برای شمارش آرا بسته شد‌. وی افزود: اگر مراجعه کننده ای در داخل شعبه حضور داشته باشند از آنان رای گرفته می شود. در استان قم انتخابات سه گانه سیزدهمین دوره ریاست جمهوری ،ششمین دوره شورای های اسلامی شهر و روستا و میان دوره ای مجلس خبرگان رهبری از ساعت 7 صبح 28 خرداد همزمان با سراسر کشور آغاز شد و تا ساعت 2 بامداد شنبه 29 خرداد ادامه داشت .

پایان رأی‌گیری در هرمزگان

با رأی‌گیری از افراد حاضر در مراکز اخد رأی، دقایقی پیش سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در هرمزگان پایان یافت. ‌‌رئیس ستاد انتخابات هرمزگان گفت: اکنون شمارش آراء آغاز شده است و به محض پایان شمارش، نتیجه آن اعلام می‌شود.به گفته علی رئوفی، ابتدا آراء انتخابات ریاست جمهوری و سپس آراء انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا شمارش می‌شود. فرایند رأی گیری در هرمزگان همزمان با سراسر کشور از ساعت 7 صبح آغاز شده بود و به علت استقبال مردم تا ساعت دو بامداد تمدید شد.

آغاز شمارش آرا انتخابات در خوزستان

با پایان زمان رای گیری ، شمارش آرا در شعب اخذ رای در خوزستان آغاز شد.به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خوزستان ، بنا بر اطلاعیه شماره 31  ستاد انتخابات کشور ، زمان رای گیری در شعب اخذ رای به پایان رسید و صرفا افرادی که در شعب اخذ رای حضور دارند از آنها رای گیری می شود.

با وجود پایان اعلام رای گیری همچنان برخی از شعب اخذ رای در خوزستان شاهد حضور مردم همیشه در صحنه و بصیر استان برای رای دادن هستند.برای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در خوزستان چهار هزار و 183 شعبه اخذ رای تعیین شده بود.

سه میلیون و 635 هزار و 635 خوزستان واجد شرایط رای دادن بودند که با شروع رای گیری حضوری باشکوه در پای صندوق های رای داشتند که از این تعداد بیش از 97 هزار رای اولی بودند.

رئیس ستاد انتخابات خوزستان  گفت : با شروع شمارش آرا  در ابتدا   آرای انتخابات ریاست جمهوری شمارش می شود.رضا نجاتی افزود : سپس بعد از شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری ، شمارش  آرای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا انجام خواهد شد.

62 درصد واجدین شرایط در خوانسار در انتخابات شرکت کردند‌

‌فرماندار شهرستان خوانسار گفت: شمارش آرا از ساعت 12:30آغاز شده و رای گیری به اتمام رسیده است. محمود مسلم زاده دقایقی پیش در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان با اشاره به پایان رأی‌گیری در این شهرستان اظهار داشت: رأی‌گیری در شهرستان خوانسار به اتمام رسیده و کار شمارش آرا شروع شده است.

وی افزود: از ساعت 12:30 در شعب مختلف شهرستان شمارش آرا آغاز شده است و با توجه به میزان حضور مردم و نسبت آن با تعداد واجدین رای‌دهی کار شمارش آغاز شده است.فرماندار شهرستان خوانسار پیرامون مشارکت مردم در انتخابات امسال خاطرنشان کرد: حدود 62 درصد از مجموع واجدین شرایط در این انتخابات حضور یافتند.

اتمام رای‌گیری در زنجان‌

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، به دلیل حضور پرشور مردم در انتخابات 28 خرداد ماه ، عوامل اجرایی انتخابات مجبور شدند فرآیند رای‌گیری انتخابات را در برخی از شعب اخذ رای تا ساعت 2 بامداد روز شنبه 29 خرداد ادامه دهند.

از این رو پس از اتمام رای‌گیری، بلافاصله فرآیند شمارش آرا در یک هزار و 63 شعبه اخذ رای استان زنجان آغاز شده و کماکان شمارش آرا در شعب در حال انجام است.طبق پیش‌بینی‌ها میزان مشارکت در انتخابات استان زنجان بیش‌ از 50 درصد است که البته آمار رسمی میزان مشارکت قرار است طی چند ساعت آینده از سوی مسئولان استانداری زنجان اعلام شود.

آخرین وضعیت شمارش آرای ریاست جمهوری در شهرستان نجف‌آباد

مجتبی راعی دقایقی پیش در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان اظهار داشت: رای گیری در شعب مختلف شهرستان به اتمام رسیده و شمارش آرا آغاز شده است؛ اما هنوز آمار نهایی شرکت کنندگان بدست نیامده است.

وی افزود: میزان مشارکت خوب بوده اما باید تجمیع آرا صورت گیرد تا بتوانیم به آمار دقیقی از حضور شرکت کنندگان در انتخابات دست ییابیم.

فرماندار شهرستان نجف آباد با بیان اینکه میزان مشارکت در ریاست جمهوری بیشتر از شورای شهر بوده است گفت: حدود هزار و 900 نفر تعداد رای دهندگان در ریاست جمهوری بیشتر از شوراهای شهر و روستا بوده است.

فرماندار فریدونشهر: میزان مشارکت مردم در شهرستان فریدونشهر بالای 80 درصد بود

رضا صفری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان درباره روند انتخابات در شهرستان فریدونشهر اظهار داشت: بر اساس برنامه زمان‌بندی وزارت کشور رای متقاضیان دادن رای در شعبی که حضور داشتند، تا آخرین نفر گرفته شد؛ رای‌گیری در حوزه‌های روستاها  تقریبا در همان ساعت 24 به پایان رسید اما در شعبات شهری رای‌گیری طول کشیده بود.

وی ادامه داد: میزان مشارکت مردم در شهرستان فریدونشهر تقریبا بالای 80 درصد بود و البته این آمار دقیق نیست وهنوز صورت‌جلسات تکمیل نشده است.

‌فرماندار شهرستان فریدونشهر تصریح کرد: با توجه به اینکه مسیر شهرتان صعب‌العبور است و 10 الی 20 تا از شعبات ما هنوز ثبت نشده‌ و تجمیع آنها 2 الی 3 ساعت طول می‌کشد.

رای‌گیری در برخی شعب گلپایگان با وجود پایان مهلت رأی‌گیری ادامه دارد

فرماندار گلپایگان گفت: رای‌گیری در شعبی که مراجعه‌کننده نداشتند، به اتمام رسیده‌است اما برخی از شعب تا بعد از زمان رأی‌گیری هم فعالیت دارند.

محمدحسین یارمحمدیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، بااشاره به میزان مشارکت در شهرستان گلپایگان اظهار داشت: مشارکت حدود 28هزار نفر اعلام شده‌است اما درصد دقیق باید توسط سیستم محاسبه شود. وی ادامه داد: آمار مشارکت دقیق را تا 3 الی 4ساعت آینده اعلام می‌کنیم.

فرماندار گلپایگان خاطرنشان کرد: رای‌گیری در شعبی که مراجعه‌کننده نداشتند، به اتمام رسیده‌است اما برخی از شعب تا ساعت 2 بامداد فعالیت داشتند اما از افراد حاضر در شعبه هنوز هم رأی‌گیری می‌شود.

مشارکت انتخاباتی در شهرستان مبارکه بیش از 53 درصد بود

گروه استان‌ها- فرماندار شهرستان مبارکه گفت: میزان مشارکت انتخاباتی در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر شهرستان مبارکه بیش از 53 درصد بود.

اصغر هدایت دقایقی پیش در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان پیرامون وضعیت انتخابات شهرستان مبارکه اظهار داشت: میزان مشارکت انتخاباتی در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر شهرستان مبارکه بیش از 53 درصد بود.

وی ادامه داد: با وجود پایان زمان رأی‌گیری در شعب اخذ رأی شهرستان مبارکه، همچنان افرادی در شعب اخذ رأی حضور دارند و مشغول رأی‌دهی هستند.

فرماندار شهرستان مبارکه با بیان اینکه 99 هزار نفر در این شهرستان واجد شرایط رأی دادن هستند، از ‌‌تراکم جمعیت در شعب اخذ رأی مبارکه خبر داد و ادامه داد: حدود 99هزار نفر واجد شرایط در شهرستان مبارکه داریم که هزار و 700 نفر از آنان رای اولی هستند.

مشارکت بالای 45 درصدی مردم لنجان در انتخابات

خدامراد صالحی، فرماندار شهرستان لنجان دقایقی پیش در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان با اشاره به شعب اخذ رأی در شهرستان لنجان اظهار داشت: هنوز برخی از شعب که شلوغ بوده و تجمع داشتند، درحال رای‌گیری هستند اما رفته رفته با پایان حضور مردم، درب شعب بسته می‌شود.

وی ادامه داد: شمارش آرا در شهرستان آغاز شده و احتمالاً پایان انتخابات و اعلام نتایج آن در صبح اتفاق خواهد افتاد.

فرماندار شهرستان لنجان درباره میزان مشارکت مردم لنجان در انتخابات خاطرنشان کرد: مشارکت تقریبا بالای 45درصد بوده‌است.

شمارش آرا در برخی از شعب اخذ رای استان کرمان آغاز شد‌

عباس تقی‌زاده در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه بر اساس توافق ستاد انتخابات کشور و هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی، مجلس خبرگان رهبری و هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی ساعت 24 جمعه مورخ 28 خرداد 1400 مهلت اخذ رای به پایان رسیده است اظهار داشت: کلیه شعب اخذ رای شهر‌هایی که دارای مراجعه کننده هستند می‌توانند حداکثر تا ساعت 2 بامداد به فعالیت خود ادامه دهند.

وی با اشاره به اینکه رای گیری در روستاهایی که مراجعه کننده‌ای ندارند به پایان رسیده است افزود: سایر شعب در صورت اتمام رای گیری می‌توانند نسبت به شمارش آرا اقدام کنند و در سایر شعب تا زمانی که افراد در شعبه حضور دارند، رای گیری ادامه دارد.

رئیس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات استان کرمان با عنوان اینکه بیش از یک میلیون و 253 هزار نفر نسبت به اخذ تعرفه در استان کرمان اقدام کردند گفت: تعرفه‌های اخذ شده در استان نشان از مشارکت 56 درصدی واجدین شرایط کرمانی دارد و با توجه به اینکه رأی‌گیری در برخی از شعب همچنان ادامه دارد پیش‌بینی می‌شود مشارکت مردم استان کرمان در انتخابات به 60 درصد برسد.

وی با بیان اینکه براساس شهرستان کرمان با حدود 258 هزار نفر شرکت کننده در انتخابات در رتبه اول قرار دارد گفت: رفسنجان با 108 هزار نفر در رتبه دوم و جیرفت و سیرجان با بیش از 100 هزار نفر در رتبه های بعدی مشارکت قرار دارند.

تقی‌زاده افزود: شهرستان‌های سیرجان، بم، زرند، رودبار جنوب، بافت، شهربابک، کهنوج، عنبرآباد، قلعه گنج، بردسیر، نرماشیر، منوجان، ریگان، رابر، فهرج، ارزوئیه، راور، فاریاب، انار و کوهبنان نیز در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

پایان انتخابات در خور و بیابانک/ شمارش آرا آغاز شد

عباس نظام‌السلامی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان با اشاره به پایان فرایند انتخابات در این شهرستان گفت: انتخابات در خور و بیابانک با توجه به عدم مراجعه مردم از دقایقی پیش به پایان رسید و درب شعبه‌های اخذ رأی بسته شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر شمارش آرا در شعب آغاز شده و فعالیت شمارش آرا تا ساعاتی دیگر ادامه دارد.

فرماندار ‌شهرستان خور و بیابانک درباره درصد مشارکت آرا ادامه داد: درصد مشارکت آرا در شهرستان خور و بیابانک 70 درصد بود و خوشبختانه مشارکت مردم در این انتخابات قابل توجه بود.

وی درباره واجدین شرایط در این شهرستان ادامه داد: تعداد واجدین شرایط در شهرستان 14 هزار و 600 نفر بودند. 31 شعبه اخذ رأی ریاست جمهوری و 29 شعبه اخذ رأی شوراها در این شهرستان وجود داشت.

پایان رای گیری در برخی شعب شهرستان شهرضا

ناصر اسدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان اظهار داشت: رای گیری در برخی روستاهای شهرستان شهرضا به اتمام رسیده و سایر شعب نیز به زودی به اتمام می‌رسد.

وی افزود: در اکثر شعب شهری شهرستان شمارش آرا شروع شده اما هنوز میزان مشارکت مردمی را نمی‌دانیم. این آمار باید در سامانه ثبت شود اما هنوز چیزی به دست ما نرسیده است.

فرماندار شهرستان شهرضا با بیان اینکه شمارش آرای ریاست جمهوری و شورای شهر و روستا همزمان انجام می‌شود گفت: 112هزار نفر واجد شرایط رای دهی در شهرستان شهرضا بودند. همچنین در کل شهرستان 108 شعبه اخذ رای مستقر شد که رای گیری در برخی شعب به اتمام رسیده است.

فرآیند اخذ رأی در روستاهای استان گیلان پایان یافت‌

محمود قاسم‌نژاد امشب در جمع خبرنگاران با اشاره به اختیاراتی که ستاد انتخابات کشور به استان‌ها داده است اظهار داشت: در فرآیند برگزاری انتخابات در شهر و روستاها طبق اطلاعیه‌ای که از سوی ستاد انتخابات استان صادر کردیم، فرآیند اخذ رأی در کلیه روستاهای استان گیلان ساعت 22 به پایان رسید.

رئیس ستاد انتخابات استان گیلان گفت: اگر افرادی در پایان این ساعت هنوز در صف‌های اخذ رأی برای اتمام فرآیند رأی دادن حضور داشته باشند، توسط عوامل شعبه از جمله نماینده فرماندار به داخل شعبه هدایت می‌شوند و فرآیند اخذ رأی برای آن‌ها اجرا می‌شود.

قاسم نژاد با بیان اینکه پایان روند اخذ رأی در کل روستاهای استان گیلان ساعت 22 امشب است تصریح کرد: پس از ساعت اعلام شده کسی برای فرآیند رأی دادن اجازه ورود به داخل شعبات در روستاهای استان گیلان را ندارد.

مشارکت مردم نایین در انتخابات 67 درصد بود

فرماندار شهرستان نایین گفت: مشارکت مردم نایین در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا 67 درصد بود.

محمدحسین نصرتی دقایقی پیش در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان بااشاره به پایان رای‌گیری در نایین اظهار داشت: رای‌گیری در تمامی شعب نایین خاتمه یافته و شمارش آرا آغاز شده‌است.

وی درباره وضعیت مشارکت مردم نایین در این انتخابات ادامه داد: مشارکت مردم در نایین تقریبا 67درصد بود.