اخبار کشوریاستان هااقتصادیسیاسی

افزایش صادرات مصر، امارات و اردن به اسرائیل از آغاز جنگ غزه

افزایش صادرات مصر، امارات و اردن به اسرائیل از آغاز جنگ غزه

افزایش صادرات مصر، امارات و اردن به اسرائیل از آغاز جنگ غزه

در حالی که محاصره غزه در سایه خیانت کشورهای سازشگر عربی ادامه دارد، گزارش رژیم صهیونیستی حاکی از افزایش صادرات کشورهای عربی به سرزمین‌های اشغالی از آغاز جنگ غزه است.

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس، دفتر آمار مرکزی رژیم صهیونیستی در گزارشی از افزایش صادرات مصر، امارات و اردن به سرزمین‌های اشغالی از زمان آغاز تجاوز نظامی رژیم صهیونیستی به نوار غزه خبر داد.

بر اساس این آمار، صادرات مصر در ماه مه 2024 به 25 میلیون دلار رسیده که دو برابر صادرات مشابه در سال 2023 است.

صادرات گاز طبیعی اسرائیل به مصر نیز به میزان قابل توجهی افزایش یافته و با وجود تنش بین دو طرف از آغاز جنگ غزه و تنش در مرز مصر با رفح، همکاری‌ها در زمینه انرژی و امنیت در این مدت افزایش یافته است.

صادرات امارات به سرزمین‌های اشغالی نیز در ماه مه گذشته به 242 میلیون دلار رسیده در مقایسه با 238.5 میلیون دلار که در ماه مه 2023 بوده است.

صادرات اردن به سرزمین‌های اشغالی نیز به 35.7 میلیون دلار در ماه مه رسیده در حالی که سال گذشته 32.3 میلیون دلار بوده است.

.

یش از این نیز رسانه‌های رژیم صهیونیستی فاش کردند که محموله‌های کالا و مواد غذایی از بنادر عربستان سعودی و امارات برای شکست محاصره دریایی اسرائیل، به اردن ارسال و از آن‌جا وارد فلسطین اشغالی می‌شوند.

این در حالی است که کارشناسان فلسطینی در گفت‌وگو با فارس تاکید کردند که کشورهای عربی هم در فاز جدید گرسنگی علیه ملت فلسطین با رژیم صهیونیستی همدست هستند و پرتاب هوایی کمک‌ها به نوار غزه را نیز متوقف کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا