اخبار کشوریاستان هااقتصادیسیاسی

قالیباف: با فیلترینگ مخالفم

قالیباف: با فیلترینگ مخالفم

رسانه نخبگان و کارآفرینان ستاد مردمی جوانان و دانشجویان میدان فردوسی به سمت انقلاب.#فیلترینگ

محمدباقر قالیباف در مناظره فرهنگی انتخابات ۱۴۰۳ گفت: بر این باورم که فضای مجازی فضای زندگی مردم است در همه ابعاد خودش. مثل فضای واقعی را در فضای مجازی داریم و در آن زندگی می‌کنیم.#فیلترینگ

قالیباف: با فیلترینگ مخالفم

فضای مجازی، فضا زندگی مردمه در همه ابعاد خودش.

الان بچه‌های ما در دنیا در حوزه گیم می‌توانند در تراز دنیا حرکت کنند. الان با این سرعت اینترنت و رفتار فیلترینگ

حتماً با موضوع فیلترینگ مخالفم، چون خطرات زیادی و فساد زیادی به دنبال خواهد داشت.

به‌هرحال اینجا یک فرصت برای ما است اما در یک شرایطی یک تصمیمی می‌گیریم و آن را تبدیل به تهدید می‌کنیم، البته من اینجا استثنا کنم، یک موقعی فضا سال 1401 موضوعات امنیتی داریم، آن بحثش جدا است.

اما در شرایط دیگر نباید اینگونه باشد.

بعد از اینکه فیلتر کردین، استفاده از وی پی ان ها از 22 درصد به 67 درصد افزایش پیدا کرده، یعنی به جای مصون سازی خطر را بیشتر کردین.

هم خسارت اقتصادی و مالی دیدیم هم خسارت اخلاقی و رفتاری.

قالیباف بیان کرد: البته در فضای مجازی حتماً حکمرانی در فضای مجازی یک ضرورت دارد. الان زمانی که موضوع ما اقتصاد است، بخش عمده اقتصاد در این فضای مجازی است و باید از آن استفاده کنیم.

ما اینجا بحث از فرهنگ می‌زنیم که واقعیت آن است که خود مردم آن را تولید می‌کنند و خودشان هم آن را مصرف می‌کنند و دولت‌ها باید آن را تولی‌گری کنند و هدایت کنند.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تأکید کرد: زمانی که ما بحث از فرهنگ می‌زنیم سه بخش است که یک بخش فرهنگ حوزه مربوط به کالاها و تولیدات فرهنگی است. ما امروز پنجره طلایی جمعیتی داریم که نیروهای متخصص و حرفه‌ای در حوزه مجازی هستند و الان بچه‌های ما در عرصه دنیا و در حوزه گیم می‌توانند در تراز دنیا حرکت کنند؛ اما ما با این سرعت اینترنت و وضعیت فیلترینگ باید لحاظ شود.

وی اظهار کرد: در مجلس یازدهم و در دولت سیزدهم همه مصمم شدیم که شبکه ملی اطلاعات باید تکمیل شود و الان بالای ۷۵ درصد این مسئله پیش رفته است و حتماً در آینده نزدیک سرعت اینترنت حل خواهد شد و این اعصاب خوردی از مردم برداشته می‌شود.

وی تأکید کرد: ما در اینترنت مصون سازی را نیاز داریم، اما محدودیت را نمی‌خواهیم و باید فرصت‌ها و تهدیدهای آن را در کنار هم ببینیم. بنده عضو شورای عالی فضای مجازی بودم و معتقدم که یک طرح ۵ موردی در این حوزه باید در دولت چهاردهم دنبال شود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا