اخبار کشوریاستان هااقتصادیسیاسی

پورمحمدی در خبرگزاری فارس: مشارکت موجب مقاوم‌شدن کشور مقابل بدخواهان می‌شود

پورمحمدی در خبرگزاری فارس: مشارکت موجب مقاوم‌شدن کشور مقابل بدخواهان می‌شود

پورمحمدی در خبرگزاری فارس: مشارکت موجب مقاوم‌شدن کشور مقابل بدخواهان می‌شود

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه مشارکت سبب افزایش اقتدار نظام اسلامی و موجب ایجاد همبستگی و احساس پیوند و محبت ملی و برجسته می‌شود، تاکید کرد: مشارکت کشور را برابر بیگانگان و بدخواهان مقاوم می‌کند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی عصر امروز(چهارشنبه، ۶ تیرماه) در نشست خبری بیان مواضع وی که در خبرگزاری فارس برگزار شد، ضمن تبریک عید سعید غدیر خم، اظهار کرد: انشالله همه ما پیرو حضرت علی علیه السلام باشیم و نظام ما که پیرامون آموزه‌های ادبی شکل گرفته بتواند از سیره حکمرانی علوی الگو بگیرد. وی افزود: خرسندیم که نظام ما بر اساس تعهدات خود یعنی قانون و اداره کشور بر اساس مقررات مصوب و برنامه‌های روشن چه قانون اساسی و چه قوانین موضوعه همه امور را سامان داده است.
شهید رئیسی سبک مدیریت اسلامی انقلابی را زنده کرد
نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری عنوان کرد: شهید عزیز شهید رئیسی شهید خدمت و جمهور از دست ما رفت و یادگارهای جاودانه بر جای گذاشت. سبک مدیریت اسلامی انقلابی را زنده کرد و سنتی بسیار استوار و ارزشمند و جای گذاشت، اما با شهادت او باید این راه ادامه پیدا کند و نظام بر اساس قانون و مقررات و اصول ثابت خود به پیش برود.
وی افزود: اینکه طبق برنامه در مورد ۵۰ روزه باید انتخابات به اتمام برسد و رئیس جمهور جدید تعیین شود یک رویکرد بسیار ارزنده در مدیریت کشور است. الحمدالله تلاش بسیاری هم برای معرفی نامزدها اعم از گفت‌وگوها، مناظره‌ها، رفت و آمدها، بیانیه‌ها و سایر امور انجام گرفته است.
مشارکت سبب اقتدار نظام اسلامی است
پورمحمدی ادامه داد: طبق تأیید شورای نگهبان به صحنه آمدیم و تمام تلاش خودمان را برای آگاهی بخشی به جامعه انجام دادیم تا جامعه بتواند انتخاب روشن و شایسته‌ای داشته باشد. امروز در ساعات آخر تبلیغات انتخاباتی هستیم و باید همه تلاش خود را به یک موضوع مهم معطوف کنیم و آن مشارکت است.
وی هرچند که انتظار بیش از این است ولی در فرصت بسیار کوتاه ۵۰ روزه همه حوزه‌ها سامان پیدا کند کمی مشکل است ولی فکر می‌کنم نظام قابلیت خود را طبق قانون نشان داد و از آن جهت قابل تقدیر است.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه مشارکت سبب اقتدار نظام اسلامی و موجب ایجاد همبستگی و احساس پیوند و محبت ملی و برجسته می‌کند، تاکید کرد: مشارکت کشور را برابر بیگانگان و بدخواهان مقاوم می‌کند و مدیران را در حل مشکلات کشور تواناتر می‌سازد از این جهت همه با هم تلاش می‌کنیم تا مشارکت بیافزاییم و این را به عنوان رسالت مشترک و همگانی خود قرار دهیم.
حس خودم را پس از رأی گیری خواهم گفت
پورمحمدی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه در صورت عدم موفقیت برای کسب آرا در انتخابات ریاست جمهوری واکنش شما چه خواهد بود و برخی از الان خودشان را رئیس جمهور می‌دانند، گفت: حس خودم را پس از رأی گیری خواهم گفت، اما اگر انتخابات پرشور برگزار شود فوق العاده خوشحال می‌شوم و چه رأی بیاورم و چه رأی نیاورم بی‌نهایت خدا را سپاسگزار خواهم شد. طبیعی است اگر رأی آوردم فکر می‌کنم کشور دارای یک تحول مدیریتی و یک اتفاق مثبت فوق العاده در دسترسی به هدف‌ها خواهد شد.
پورمحمدی:‌ به نفع کسی کنار نمی‌روم
وی در پاسخ به سوال دیگری که آیا نظرسنجی‌ها را قبول دارید، گفت: نظرسنجی‌ها توسط دستگاه‌های مختلف انجام می‌شود و آن‌ها اعتبار خودشان را خراب نمی‌کنند، من نمی‌خواهم آن‌ها را رد کنم اما بخش زیادی از سوال کنندگان نظر خود را ابراز نکردند.
نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: درباره من هم خیلی‌ها گفتند که وی را نمی‌شناسیم و این هفت هشت سالی که نبوده است شناسنامه‌ای نداشته و از افکار عمومی غایب بوده است، بسیاری هم تقاضای معرفی بیشتر داشتند. در این فرصت کم امکانش میسر نبود و برخی از نامزدها در دوره‌های قبل هم نامزد بودند و بیشتر معرفی شدند. من هم انتظار نداشتم که سبد رأی وسیعی داشته باشم البته انتخابات هم یک راه صاف و قابل پیش‌بینی نیست، هر لحظه ممکن است اتفاقات غیر قابل پیش بینی در آن رخ دهد.
پورمحمدی اظهار کرد: اینکه بخواهم به نفع کسی کنار بروم این طور نیست؛ من نماینده نظریه انقلاب و گفتمان انقلاب اسلامی بر پایه اولیه و جدی آن هستم. مهم می‌دانم که مجدداً و بعد از ۴۵ سال گفتمان انقلاب اسلامی را بر اساس اصول اساسی آن بازگویی و بازنگری و تکرار کنم.
به گفته وی، گفتمان انقلاب اسلامی را به مدار اصلی آن برگردانیم، انتخابات این فرصت را به من می‌دهد که آنچه را که می‌اندیشم و تمام عمر زندگی خود را برای آن گذاشته‌ام، به منصه ظهور در عرصه عمل برسانم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا