آوااخبار کشوریاستان هااقتصادی

حضور موفق دانش‌آموزان مخترع ایرانی در المپیاد علوم انگلستان ۲۰۲۴

حضور موفق دانش‌آموزان مخترع ایرانی در المپیاد علوم انگلستان ۲۰۲۴

حضور موفق دانش‌آموزان مخترع ایرانی در المپیاد علوم انگلستان ۲۰۲۴

سرپرست تیم‌های علمی دانش‌آموزان ایران با اعلام موفقیت دانش‌آموزان مخترع ایرانی در المپیاد علوم انگلستان ۲۰۲۴ گفت: در این دوره از مسابقات ۱۱۴ تیم از ۴۸ کشور و با ارائه ۳۱۰ پروژه علمی به رقابت پرداختند.

به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، مهدی رشیدی جهان سرپرست تیم‌های علمی دانش‌آموزان ایرانی با اشاره به برگزاری المپیاد علوم انگلستان 2024 در تاریخ اول جون ۲۰۲۴ تا ۱۵ جون ۲۰۲۴ ( 12 الی 26 خرداد ماه )، اظهار کرد: این مسابقات به صورت سالیانه و بین سنین 12 تا 18 سال برگزار می شود که در این دوره از مسابقات 114 تیم از 48 کشور با ارائه 310 پروژه علمی حضور یافتند.

وی افزود: این المپیاد با حمایت دانشگاه آکسفورد و در رشته‌های فنی ‌مهندسی، علوم کامپیوتر، انرژی، علوم زیستی، علوم اجتماعی، هنر و رباتیک و در دو مرحله برگزار شد.

رشیدی جهان بیان داشت: در مرحله اول این المپیاد و پس از ارزیابی مستندات پروژه‌های دانش‌آموزی، 4 تیم ایران متشکل از سینا مقدم نودهی، ‌پانیذ کریمی، ایلیا نصرت پناه، ماهان قدیمی و محمدسام نعمتی معین در بین تیم های راه یافته به مرحله دوم قرار گرفته‌اند.

سرپرست تیم‌های علمی دانش‌آموزان ایران گفت: پس از پایان مرحله دوم، بررسی داوری نهایی انجام شد که نتایج آن به تازگی اعلام شد و از ایران سینا مقدم نودهی موفق به کسب مدال برنز، ماهان قدیمی و محمدسام نعمتی صاحب دیپلم افتخار، پانیذ کریمی و ایلیا نصرت پناه موفق به دریافت گواهی نامه حضور این دوره از المپیاد علوم انگلستان شدند.

وی اضافه کرد: همچنین این دانش‌آموزان پس از داوری طرح های‌شان به عنوان مخترع، موفق به عضویت فدراسیون جهانی مخترعین شده‌اند که در مرداد امسال به عنوان منتخبین و مخترعان ایرانی در مسابقات جهانی ژنو سوئیس شرکت خواهند کرد.

پایان پیام/

#جامعه

#آموزش_و_پرورش

#مهدی_رشیدی_جهان

#دانش‌آموزان_مخترع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا